ESKİ BODRUM

3000 yıllık geçmişi ile bir başka güzel  Eski Bodrum ...

Müstesna sanatçımız - Zeki Müren

İnternet ortamındaki bir çok eski Bodrum fotoğrafı arasından kendimce seçtiğim bir kaç tanesini keyifle paylaşıyorum, eski Bodrum ne de güzelmiş diyeceğinize eminim.

Bu güzelliğe yazık etmişizPazarın kurulduğu yere bakar mısınız ?

Güzelim bardakçı koyu

Hadigari bar

70' ler Kortan Restaurant


Torba


Turgutreis giriş
Yeşillikler içinde Bodrum

Eski Bodrumda turistler


Eski Kilise

Asla ve Daima - Bodrum Hakimi filmi 1976Eğitim sistemiBu güzellikleri görünce zamanında orada olmak vardı diyor insan. Koruyamamışız, betonlaşma almış başını gitmiş, rant kavgası Bodrum'u şimdiki haline getirmiş. Kış aylarında Bodrum şantiyeye dönmemeli, buna dur demedikçe daha da kötü olacak. Bir an önce Bodrum'a gitmemiz lazım...

Yorumlar

 1. Eski Bodrum çok güzel...Üzüldüm şimdi...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu gidişe nasıl dur diyeceğiz ? Yitip gidiyor ülkemizin güzellikleri.

   Sil
 2. İstanbul'un kalabalığından bunalmış biri olarak, gitme hayali kurduğum şehirlerden biridir İzmir.Ama yakında orası da hayal listemden çıkacak bu gidişle, hayatımıza üzücü olan bir şey daha katmış oldular.
  Belli de olmaz gerçi belki bu gidişe bir dur denilebilir. :) Güzel yazın için teşekkürler. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İstanbul'da yaşamak zaten bunalma sebebi, herkesin kafasında bu var, buna cesaret etmek hayalini kurmakla başlıyor, 1-0 öndesiniz bizim gibi. İzmir çok güzel yine de bir büyük şehir artık. Biraz daha doğaya yakın olayım kasaba havası için daha taşraya inmeniz lazım.

   Sil
 3. Bu betonlasmanin duracagina inanmıyorum. Bu rant hırsı olduktan sonra. Bize de eski fotoğraflara bakıp ahh çekmek düşecek yine.

  YanıtlayınSil
 4. Eski fotoğraflara bayılıyorum. Hele bir de içinde Bodrum varsa, değmeyin keyfimize. Teşekkürler araştırmanız ve paylaşımınız için. Ben de blog siteme beklerim...

  www.serdarilefutbol.blogspot.com.tr

  YanıtlayınSil
 5. 5 yıldızlı oteller ile her yeri betonlaştırdılar. Acaba bu fotoğraf karelerine bakınca içleri cıız etmiyor mu? Keşke bazı şeyler eskilerin saflığı ve doğallığıyla kalabilseymiş.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel demişsiniz içleri cıız etmiyor mu ? Hiç zannetmiyorum hiç.

   Sil
 6. Çok güzel fotoğraflar.. Beton hele ki bakir ve yeşil koylara hiç girmese keşke. Bir de bu kadar çok yapılması, şehirler doldu kıyılar doldu. Denizin içinde taşların üzerinde ders yapan çocuk olmak ne güzel..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne günlermiş, Bodrum gerçekten Bodrumluların olduğu dönemlerde

   Sil
 7. Hayırlı olsun blogun artık takipteyim:))

  YanıtlayınSil
 8. Her tarafı beton yığınına çevirip sonra yeni Bodrum' lar arıyorlar. Umarım dururlar artık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu para hırsı ve kuralsızlık olduğu sürece, isteyen bir yolunu bulup katletmeye devam ediyor doğayı.

   Sil
 9. Çok güzel resimlermişşş 😊😊 hemen koştum geldim blogunuza 😊 Yorumlarda da denildiği gibi maalesef beton yıgını oldu artık her yer 😔 Herşey doğal kalsaydı keşkee... 🙏🏻

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz, ne iyi ettiniz, ne de çabuk geldiniz, süpersiniz

   Sil
 10. Ne kadar güzelmiş eskiden:( Zeki Müren'in mekanı cennet olsun:( o zaman ne kadar gençmiş, çok yazık burada belediye başkanı vs. ne iş yapıyorlar? Betonlaşmaya mani olmak akıllarına gelmiyor mu?:(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzelmiş gerçekten, ne güzel yaşanmış o zamanlar, bu rant kavgası devam ettiği sürece hiçi şan yok ne yazık ki.

   Sil
 11. Çok güzelmis bombos ve dogal.

  YanıtlayınSil
 12. Koştum geldim bende :)çok sevdim bloğunuzu

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne iyi ettiniz :) Çok sevindim beğendiğinize

   Sil
 13. Merhaba,
  Sizi takibe aldım.
  Bodrum'la ilgili harika bir yayın olmuş, kaleminize sağlık.
  Kahve yanı kitap bloguma beklerim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler kahve ile ilgili bölümler bir harika...

   Sil
 14. Çok üzücü... İnsanoğlu para ve rant peşinde koşan birer adet robot gibi. İçinde sevgi olmayan insanların betonlaşma hırsına bir şey yapamıyoruz. Daha geçenlerde gördüm Taksimin eski ve yeni halini fotoğraflarda. Bir çok yer var ülkemizde doğal güzellikleri yok edilen. Bugün de Belgrad Ormanın da ki çizilen ağaçlar gündemdeydi... Ne yapabiliriz bilmiyoruz ama dur demeli.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. istanbul tam bir şantiyeye dönmüş durumda, nefes alınmıyor, sözde dünyanın en modern havalimananının yapıldığı yeri, bunun için katledilen doğayı görseniz...

   Sil
 15. Maalesef yalnızca Bodrum bozulmuyor ki:( İnsanoğlu her gittiği yeri berbat ediyor. Fotoğraflarçok güzel. Takipteyim... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler değerli yorumlarınız için, kentsel dönüşümü ranta çevirip her yer şantiyeye dönmüş durumda, inşaatların içinde yaşıyoruz istanbulda

   Sil
  2. Hocam Bodrum'da kat karşılığı yer arıyoruz. Orman da olur. Doğal yaşam parkı yapacağız tavuk inek felan. Var mı tanıdığınız?

   Sil
 16. Təəssüf ki, elm-texnologiya inkişaf etdikcə insanlar təbiətdən, təbiilikdən qopurlar. Əslində bunun sonumuzu gətirəcəyindən xəbərsiz yaşayıb gedirik. Bu qədər beton yığınından niyə doymuruq? Niyə belə gözəl yerləri də korlayırıq? Bir gün ağlımız başımıza gələr inşallah. Rəsmlər çox gözəl və çox maraqlı gəldi mənə. Təşəkkürlər.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 20 yıl öncesine baktığımız zaman bu kadar kısa sürede dünyaya neler yaptığımızı görünce bir bu kadar zaman sonra neleri göreceğimizi düşünmek bile korkutucu, teşekkürler yorumunuz için.

   Sil
 17. Çocukluğum Bodrum' u içimde hep hasret. 1 Temmuzla başka olurdu Bodrum'da. Tekne yarışları, yağlı kızak yarışması ve Zeki Müren' in jüri başkanı olup, tanınan yüzler Emsal ile Şahinde' yi sembolik olarak her yıl kraliçe seçmesi. Bodrum bir başka güzeldi, Kumbahçe mahallesi çok daha güzel. Kumbahçe Giritli mübadillerin mahallesidir.

  YanıtlayınSil
 18. This looks so amazing! Thanks for sharing! :)

  Check out my new post-----> "Kiralik Ask" - favorite series

  YanıtlayınSil
 19. Harika bir fikir böyle bir blog yazmanız, heyecanla takip ediyorum sizi...

  YanıtlayınSil
 20. Maalesef artık Bodrum'da değil bir çok yerde böyle. Ama gerçekten de çok güzelmiş...

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumunuzu heyecanla bekliyoruz :)